Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yeni Asır'ın aylar öncesinden duyurduğu İnönü Caddesi'nin Üçyol-Üçkuyular hattı inşaatı için trafiğe kapatılmasıyla ilgili düzenlemeyi tamamladı. İstasyon kazıları nedeniyle kentin can damarlarından İnönü Caddesi'nin 5 ayrı bölümü 20 Haziran Pazar gününden itibaren trafiğe kapatılacak. Trafiğin alternatif güzergahlardan sağlanacağını ve otobüs sayısının artırılacağını belirten Başkan Kocaoğlu, 8 ay sürecek kapatma işlemi nedeniyle vatandaşlardan sabır ve anlayış beklediğini söyledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, üst düzey bürokratlarıyla Çetin Emeç toplantı salonunda konuyla ilgili basın toplantısı yaptı. Kocaoğlu, hedeflerinin tüm çalışmaları yılbaşına kadar tamamlamak olduğunu ancak 1-1.5 ay gecikme ile Şubat ayında İnönü Caddesi'ni yeniden trafiğe açacaklarını söyledi. İzmirspor ve Hatay istasyonlarının 2011 Nisan ayında Göztepe, Poligon ve Fahrettin Altay istasyonlarının ise Ağustos 2011 tarihinden itibaren yolcu taşımaya başlayacağını belirten Kocaoğlu, İnönü Caddesi'nde toplu ulaşım sıkıntısı yaşanmaması için önlemler aldıklarını açıkladı.

ARAÇ PARK ETMEYİN
Aziz Kocaoğlu, ulaşımın alternatif güzergahlardan sağlanacağını söyledi. 6 dakikada bir kalkacak otobüslerin seferlerini bu güzergahlardan yapacağını belirten Kocaoğlu, İzmirlilerden araçlarını yol üzerine park etmemelerini istedi. Kocaoğlu, "Çekicilerimiz mesai yapacak. Park eden araçları çekerek sıkıntıyı gidermeye çalışacağız" dedi.
Metro konusundaki gecikmeye neden olan ihaleler ve inşaat süreçleriyle ilgili eleştirildiklerini belirten Kocaoğlu, "Tabii ki eleştirileceğiz. Hatalarımız vardır. Ama bugünkü mevzuat çerçevesinde 6 yıldır verdiğimiz sınavlardan başarıyla çıktık. Yeni ihale yasası pek çok kurumun başını ağrıttı. Ancak herkesin yüzde 10 ağrıtırken, bizim yüzde 90 ağrıttı. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik herkesten sabır ve destek bekliyoruz" dedi.
Aliağa-Menderes raylı sistem projesi ve 10 kilometrelik metro hattını yapmanın kolay olmadığını, 33 kilometrelik tramvay projelerinin çizimine da başladıklarını dile getiren Kocaoğlu, kentin ulaşımını konforlu, güvenli ve hızlı hizmet noktasına getirilmediği sürece evine, işine, alışverişe giden kentlinin mutlu edilemeyeceğini söyledi.

ESNAFIN KAYBI YOK
Bölge Esnafının durumuyla ilgili soruyu yanıtlayan Kocaoğlu, "Önü kazılmış, trafiğe kapanmış cadde üzerindeki dükkanda iş yapmak kolay iş değildir. En azından psikolojik ağırlığı var" dedi. Fevzipaşa Bulvarı'nda benzer durumu yaşadıklarına dikkat çekerek, "Ancak burada konut yok, alışverişe dayalı bir yaşam var. İnönü Caddesi'nde ise orada yaşayanların yürüme mesafesinde olan işyerleri bulunuyor. Burada trafiğin olmaması dezavantaj değildir" dedi. Kocaoğlu, bir başka soru üzerine Hatay Caddesi'ndeki esnafın bir bölümünün çalışmalardan etkileneceğini, ancak buradaki esnafın daha çok bölge halkına hizmet verdiğini söyledi. Bölgedeki dükkanların Kemeraltı ile karşılaştırılamayacağını belirten Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam'ın alt yapı çalışmalarından etkilenen esnafa ödeme yapılması için bir kanun teklifi hazırladığını, bu teklifin yasallaşması durumunda ödeme yapabileceklerini, İzmir milletvekillerinden de bu konuda çalışma beklediklerini sözlerine ekledi.

KAPANACAK YERLER
İnönü Caddesi'nde İzmirspor istasyonu nedeniyle 246 sokak ile 201 sokak arası 1.5 yıl önce trafiğe kapatılmıştı. 20 Haziran'dan itibaren ise Hatay İstasyonu yapımı nedeniyle 166 sokak ile Hakim Evleri arasını çift yönlü olarak trafiğe kapacak. Göztepe İstasyonu kazıları kapsamında 108/2 sokak ile Amerikan Koleji arası ise Üçyol yönüne tek yönlü trafiğe kapatılacak. Poligon İstasyonu yapımı nedeniyle de 56 sokak ve 123 sokak arası, Fahrettin Altay İstasyonu için ise hem meydan hem de 3/1 sokak arası çift yönlü trafiğe kapanacak.

ALTERNATİFLER
Narlıdere-Balçova yönünden gelen otobüsler, Üçkuyular Pazaryeri yanında yeni oluşturulan Fahrettin Altay Aktarma Merkezi'ne gelecek. Yolcular, İnönü Caddesi alternatif güzergah, Mithatpaşa Caddesi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı veya deniz yoluyla ulaşı kullanabilecek.

İNÖNÜ CADDESİ ALTERNATİF GÜZERGAHI
F. Altay'dan Üçyol'a Gidiş Yönünde: F. Altay Aktarma Merkezi'nden 970 Tınaztepe, 980 Konak veya 986 Halkapınar ya da Hıfzısıhha'dan 870 Tınaztepe, 880 Konak veya 886 Halkapınar otobüslerine binen yolcular, İnönü Caddesi alternatif güzergahını kullanacak.
Üçyol'dan Fahrettin Altay'a Geliş Yönünde: Konak, Halkapınar veya Tınaztepe yönünden gelen otobüsler bu güzergahı kullanacak. Mithatpaşa Caddesi, F.Altay'dan Konak yönüne doğru tek yön uygulaması ile rahatlatılacak. Caddenin Üçkuyular-Adnan Saygun Sanat Merkezi arası çift yön kalacak. Ancak Adnan Saygun Sanat Merkezi - Karataş Kavşağı Arası ise Konak yönüne doğru tek yönlü kullanılacak. Karataş ile Konak arası yine çift yönlü kullanılabilecek.
Narlıdere yönünden gelen trafik, Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Sokak'tan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'na aktarılacak. Üçkuyular Arabalı Vapur İskelesi ve Göztepe İskelesi'nde sefer sayıları arttırılarak yolcuların F.Altay Aktarma Merkezi'nden bu iskelelere transferi için besleme otobüs hatları konulacak. Halkapınar-F. Altay ve Tınaztepe-F. Altay otobüsleri Üçyol-Hıfzısıhha arasında durmayacak. F. Altay ve Hıfzısıhha hareket başlangıç noktalarından her 6 dakikada bir otobüs kalkacak. Böylece Hıfzısıhha'dan itibaren Halkapınar yönüne her 3 dakikada bir otobüs geçecek.
Trafiğe kapalı alanların otopark olarak kullanılabilecek, çöpler gece toplanacak, doğalgaz, internet fiber kablo hattı kazılarına izin verilmeyecek. Servis ve nakliye araçları saat 22.00-06.00 arasında hizmet verecek.

Kaynak: www.yeniasir.com.tr

Başkan Aziz Kocaoğlu Ulaşımda çağ atlıyoruz, biraz daha sabır mesajı

Aliağa-Menderes hattı boyunca kaldırılan hemzemin geçitlerle ilgili vatandaş tepkilerini değerlendiren Başkan Aziz Kocaoğlu, 'Hemşehrilerimizin onlarca yıldır gidip geldikleri güzergahta zorunlu değişiklikler yapmak, alışkanlıklarını değiştirmelerini istemek elbette kolay değil. Bu süreçte hemşehrilerimizin mağdur olmaması için pek çok üst geçit daha...

Kördüğüm Olan Trafik Çözüldü

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin metro ve Büyük Kanal projeleri ile ilgili çalışmalar kapsamında kapattığı Gazi Bulvarı ve İnönü Caddesi'nde, uygulamanın ilk günü yaşanan trafik sıkışıklığı, ikinci gün önemli oranda çözüldü. Alınan tedbirler sayesinde İzmirliler dün trafik çilesi çekmedi. TEDBİR ALINDI Konak yönünden gelirken şaşırarak tek yöne...

Akçay Caddesi'nde Konfor Artıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilk altısını Gaziemir Akçay ve Çiğli Anadolu Caddesi'nde hizmete aldığı yürüyen merdivenli-asansörlü yaya üst geçitlerinin sayısı artıyor. Konforlu ve emniyetli geçiş sağlayan üst geçitlerden Gaziemir Akçay Caddesi'ne 3 tane daha yapılacak ve böylece caddedeki konforlu üst geçit sayısı 4'e, kentteki toplam yürüyen...

Toplu ulaşımda yeni dönem

İzmir'de 21 Haziran'dan itibaren, otobüsle yapılan kent içi toplu ulaşımda bazı köklü değişikliklere gidiliyor. Yeni düzenlemenin temelinde 'aktarmalı sistemin daha yaygın kullanılarak trafik yoğunluğunun azaltılması' yatıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, yaz döneminde okulların kapanması nedeniyle azalan yolcu sayıları ve...

İnönü Caddesi 8 Ay Kapalı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yeni Asır'ın aylar öncesinden duyurduğu İnönü Caddesi'nin Üçyol-Üçkuyular hattı inşaatı için trafiğe kapatılmasıyla ilgili düzenlemeyi tamamladı. İstasyon kazıları nedeniyle kentin can damarlarından İnönü Caddesi'nin 5 ayrı bölümü 20 Haziran Pazar gününden itibaren trafiğe kapatılacak. Trafiğin alternatif güzergahlardan...
erotik
Live İzmir