Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

Bilim, siyaset ve sanat alanında birçok ünlü isim Herkes için Sağlık Sempozyumu için 7-8 Ekim 2013 tarihlerinde EXPO 2020’ye İzmir’de buluştu.
 
Çoğunluğu Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) delegelerinden oluşan Herkes için Sağlık Sempozyumu konukları 6 Ekim 2013 tarihinde İzmir’e geldiler ve üç gün boyunca hem İzmir’i hem de EXPO adaylığıyla ilgili ayrıntıları yakından görme fırsatı buldular.

Önemli Katılımcılar İzmir’deydi

Defne Samyeli’nin sunumunu üstlendiği Herkes için Sağlık Sempozyumunun açılış konuşmasını BIE adına, Dimitri Kerzentzes yaptı.
 
İzmir Valisi, EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Toprak’ın konuşmasından sonra Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuklara Türkiye’nin sağlık alanında kaydettiği gelişmeleri anlattı. Daha sonra DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Zsuzsanna Jakab, İzmirli doktor  Prof. Dr. Yaman Tokat’ın konuşmaları küresel sağlık sorunlarının ve İzmir’in temasının bu anlamdaki önemini vurguladılar.
 
Dünyanın karşılaştığı sağlık sorunlarına dikkat çekmek için düzenlediği organizasyonlarla tanınan UNICEF iyi niyet elçisi, Afrika Birliği Barış Elçisi, müzisyen Angélique Kidjo da  İzmir’i EXPO 2020 yolculuğunda yalnız bırakmadı. Ünlü sanatçı sempozyumdaki konuşmasını muhteşem bir ezgiyle sonlandırarak güzel bir sürpriz de yaptı.
 
New York Times’ın en çok satan yazarlarından, Emmy Ödüllü Belgesel Yapımcısı  Dan Buettner, konukları uzun ve kaliteli  yaşam konusunda bilgilendirdi. Sempozyumda konuşacan bir başka ünlü isim ise Dr. Kirsty Duncan’dı. Nobel Ödülü Sahibi, Toronto Üniversitesi Sağlık Çalışmaları Bölümünde Akademisyen olan Dr. Duncan’ın konuşması “İklim Değişikliğinin Ortak Geleceğimiz Üzerindeki Etkileri” başlıklıydı.
 
“Sağlık Hizmetlerinin Geleceği” konulu sunumu Sağlık Sektörü İş Geliştirme Üst Yöneticisi, IBM Orta ve Doğu Avrupa Yetkilisi Bart de Witte yaptı.
 
BIE Delegelerine İzmir Tanıtıldı
 
Herkes için Sağlık sempozyumunda sadece sağlık konuşulmadı. Onlarca farklı  ülkeden gelen  yüzden fazla konuk İzmir’in mutfağına, tarihine, kültürüne ve renklerine de dokunma fırsatı buldu.
 
EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliği’nin hazırladığı programda Agora ve Kemaraltı’nın yanı sıra Urla, Meryem Ana Evi ve Efes gezileri de yer aldı.

Vali Toprak “Türkiye’nin prestiji, İzmir’in tanıtımı önemli”
 
EXPO 2020’ye aday olan İzmir’in temasının sağlık olduğunu hatırlatan İzmir Valisi, EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Toprak, çok önemli, uluslararası çapta bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek şunları söyledi:
 
“İzmir, bu organizasyonu da Türkiye’ye yakışır biçimde başarıyla gerçekleştirecektir.  Burada asıl önceliğimiz kentimize gelen delegasyonun EXPO adaylığımıza destek olmalarını sağlamak ve İzmir’in diğer aday kentlerden farkını, önceliklerini, potansiyelini, değerlerini öne çıkarmaktır. EXPO 2020 Genel Sekreterliğimizin bütün çalışanları bu konuda büyük çaba harcadılar, kendilerine ve organizasyonumuza katkı sunan herkese teşekkür ederim.”
 

İzmir EXPO 2020 İçin Görücüye Çıktı

Bilim, siyaset ve sanat alanında birçok ünlü isim Herkes için Sağlık Sempozyumu için 7-8 Ekim 2013 tarihlerinde EXPO 2020'ye İzmir'de buluştu. Çoğunluğu Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) delegelerinden oluşan Herkes için Sağlık Sempozyumu konukları 6 Ekim 2013...
erotik
Live İzmir