Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

Günümüz dünyasının stresli ve yıpratıcı günlük yaşamı insanları daha kaliteli bir yaşam sürmek için sağlık turizmi aktivitelerine katılamaya teşvik etmektedir. Kendi ülkelerinde sağlık hizmetlerini alırlarken bekleme sürelerinin uzunluğu, Ülkemizde ve ilimizde sunulan sağlık hizmetlerinin daha kaliteli ve ekonomik olması, sağlık hizmeti alınırken aynı zamanda tarihsel, kültürel, dinsel ve doğasal unsurlara kolay erişilebilirliğin mümkün olması İzmir’in “Sağlık Turizmi”nde süreklilik arz eden bir gelişim göstermesini sağlamaktadır.

 
İlimizde kamu sağlık hizmetlerine ilaveten son 10 yılda özellikle 2-3 yılda özel sağlık sektörüyle ciddi işbirliğine girilmiş ve sağlık hizmetlerinde ciddi atılımlar yapılarak. Avrupa standartlarıyla yarışabilecek düzeyde, tıbbın her alanında konforlu, ekonomik, en son bilimsel ve teknolojik yöntemlerle hizmet verilen özel hastaneler artmaya başlamıştır.
 
İzmir’in mevcut coğrafik konumu, her mevsimde ılıman özellik gösteren iklimi, sağlıktaki dönüşüm projeleri, genel standartların üzerinde olan büyük ve donanımlı hastaneleri, özel sağlık sektörü açısından gösterdiği gelişimve turizm çeşitliliği arzı ile turizm pastasından aldığı her geçen gün büyüyen payı “Tıp (Medikal) Turizm,Termal Turizm, Yaşlı ve Engelli Turizmlerinin herbirini kapsayan “Sağlık Turizmi” açısından İzmir’i avantajlı konuma getirmektedir.
 
Tarihin ilk hastanelerinden birisi olan Akslepion (Sağlık ve hekimlik tanrısı olarak bilinen Asklepios’un Yeri) M.Ö. 4 yüzyıldan beri İzmir sınırları içerisinde Bergama’da , antik dönemlerden günümüze dek şifa yurdu olarak kullanılmış olan, Homeros’un destanlarında ve coğrafyacı Strabon’un eserlerinde adı geçen Büyük İskender’in askerlerinin yaralarının tedavi edildiği “Agamemnon Kaplıcaları”da Balçova’da tüm ihtişamlarıyla günümüze kadar ziyaretçilerini cezbetmektedir. Bu yüzden İzmir tarih boyunca “Ölümün girmediği yer”, “vasiyetnamelerin açılmadığı şehir” olarak anılmıştır.
 
İzmir; mevcut sağlık turizmi arzı ile; sağlık turizmini yeniden keşfetmeye gerek kalmadan, sadece var olan potansiyelini harekete geçirebilecek olan bir şehirdir. Bununla beraber ülkemizde sıcaklığı ve debisi ile öne çıkan 410 termal kaynağın 123’ü Ege Bölgesi’nde bulunmaktadır. Bu kaynakların 59 adedi de İzmir’dedir. Bunlardan birçoğunun bulunduğu tabiat, jeotermalin kalitesi, sunulan konforlu ortam ile Jeotermal tesislerden yararlanmak amacıyla yapılan dinlenme amaçlı ya da tedavi amaçlı “Kaplıca Turizmi” açısından İzmir ve ilçeleri bir cennettir.
 
İzmir’e günübirlik olarak bile gelmeniz sağlık turizmine dahil olmak için yeterlidir. Çünkü şehir merkezinde sağlık ve termal turizminde tüm dünya genelinde bilinen ve ilgiyle takip edilen şifa dağıtma ve rehabilitesyon kabiliyetiyle Balçova termal tesislerinden kolaylıkla yararlanılabilirsiniz. İzmir ve ilçelerinde gönül rahatlığıyla şifa bulabileceğiniz çeşme-şifne ve ılıcalar başta olmak üzere hemen hemen her ilçesinde kiminin tarihi binlerce yıl önceki antik ününe dayanan birçok tesiste sağlık turizminde payınıza düşen sıhhate kavuşabilirsiniz. O zaman neden İzmir’i tercih etmeyesiniz ki?

ALIVERİŞ VE EĞLENCE TURİZMİ

Konaklama olanakları, deniz, hava, kara ve demir yolu ulaşımında sorunsuz alt yapısı, sağlıklı, lezzetli ve çok renkli mutfağı, güler yüzlü ve kolay iletişim kurulabilen insanları, yöresel festivalleri, uluslararası fuarı, Balçova,Bornova,Buca-Karaağaç, Karşıyaka, Seferihisar- Sığacık ve Urla ilçelerinde kurulan, topraklarında yetişen tamamen doğal...

GASTRONOMİ TURİZMİ

Tarihi geçmişi 8.500 yıl öncesine dayanan ve doğanın sevgili yüzüne sahip olan Ege ve özellikle İzmir'de tarih boyunca kuşaktan kuşağa çoğalarak aktarılan bir mutfak kültürü süregelmekte ve 'EGE MUTFAĞI' tamamen özgün ve çok kültürlü yapısı ile mutfak kültüründeki hak ettiği yeri almaktadır. Birçok kültür ve inancın yeme içme alışkanlıklarının...

EKO TURİZM

İzmir coğrafi konumu, alt ve üst yapısı,tarihsel ve kültürel kaynaklarının çeşitliliği , denizi,kumu ve güneşi ile geniş bir turizm yelpazesine sahiptir. Neredeyse tüm ilçeleri yer şekilleri, doğal güzellikleri ve özellikleri, yöresel özellikleri nedeniyle ekoturizm bakımından büyük bir potansiyele sahiptir. Çünkü özellikle coğrafi yapısının getirmiş olduğu...

SPOR TURİZMİ

Fiziksel ve psikolojik hazlar vermesinin yanı sıra toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağlayan, insanların ve farklı kültürlerin birbirlerini daha iyi tanımalarına olanak veren bir alandır 'Spor ' ve insanlık tarihi kadar eski bir faaliyettir. Dünya turizm trendlerine bakıldığında; eskiden sadece spor kafilesi ya da spor takımı turizmi sayılan spor turizmi,...
erotik
Live İzmir