Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

İzmir Menemen Belediyesinin ramazan ayında her gün farklı bir mahallede kurduğu sokak iftarları, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde Şehir Parkında yapıldı.

Menemen Belediyesi'nin Ramazan ayında her gün farklı bir mahallede kurduğu sokak iftarlarına, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde Şehir Parkı'nda devam edildi. Binlerce Menemenliyi iftar sofrasında bir araya getiren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

İftara iki saat kala Şehir Parkı'nda kurulan iftar sofrasında yerlerini almaya başlayan Menemenliler; tasavvuf müziği konseri ve semazen gösterileriyle unutulmaz dakikalar yaşadı. Menemenlilerin yoğun ilgi gösterdiği iftar sofrasına başta Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Dr. Ülkümen Rodoplu, CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri, Muhtarlar, Gaziler ve Menemenliler katıldı.

İftar sofrasına katılan hemşerilerinin masasına giderek tek tek selamlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 30 Mart yerel seçimlerinde şahsına vermiş oldukları desteklerden dolayı hemşehrilerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında; "3,5 ay önce yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinde şahsıma vermiş olduğunuz desteğe şahsım, ailem ve Belediye Ailesi adına hepinize yürekten teşekkür ediyorum. 4. kez bu görevi bize bahşettiniz, biz de 4. kez seçilmenin sorumluluğu ile 3 dönem nasıl çok çalıştıysak, yeni dönemde bu sorumluluğu bilerek daha çok çalışacağız" dedi.

7 yıldır Ramazan ayında her gün farklı bir mahalle yada köyde sokak iftarı düzenlediklerini hatırlatan Başkan Tahir Şahin, sokak iftarları ve ilk olarak geçtiğimiz yıl gerçekleştirdikleri sahur programı etkinliklerinin ilçede birlik ve beraberlik duygularını artırdığına dikkat çekerek şunları söyledi; "Sokak iftarları veya sahur, bizim birlikteliğimizi sağlıyor. Bu güzel Ramazan ayı içerisinde sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik, kardeşlik var. Türk insanının içindeki duyguları hepimiz birbirimize böyle akşamlarda aktarmaya çalışıyoruz. Bu birliğe, bu beraberliğe ihtiyacımız var. Türkiye Cumhuriyeti Devletini içten yada dıştan yıkmak isteyen öyle şer güçler var ki; bunlara asla pirim vermeyeceğiz. Birlik beraberliğimiz hem kardeşlik duygularını pekiştiriyor, hem de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmaya yetiyor. Bu bizim için son derece önemli. Atatürk'ün çizmiş olduğu aydınlık yolda inancımızı bırakmadan hep birlikte yürüyeceğiz. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece; bu vatanın her zaman, her yerde, her şekilde tek vatan olarak kalacağının altını bu yemek vesilesiyle çizmek istiyorum. Yine Türk Milleti'nin yanına bir başka kimlik yakıştırmak isteyenlere cevap olsun diye söylüyorum; bu milletin adı sadece ve sadece Türk Milleti'dir, başka bir şey olamaz. Boşnaklığımızla, Aleviliğimizle, Sünniliğimizle, Türklüğümüzle, Kürtlüğümüzle elbette ki övüneceğiz. Ama Türk Milleti kimliğimizi hiçbir zaman, hiçbir şekilde unutmayacağız. Bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı bayrağımızı asla gönderden indirtmeyeceğiz. O ay yıldızlı bayrağımızın yanına bir tane daha yeşil, kırmızı, sarı bir bez parçası astırmayacağız. O bayrak her zaman, her yerde tek bayrak olarak kalacaktır. Ay yıldızlı bayrağımız iyi ki var, iyi ki o şehitlerimiz ve gazilerimiz var. O birlik ve beraberlik olduğu sürece minarelerimizden ezan sesi asla dinmeyecek."

Ramazan ayı süresince devam eden iftar sofalarının ardından, son gece olan Arefe'ye bağlayan gece Cumhuriyet Meydanı'nda bu yıl ikincisini düzenleyecekleri sahur programına tüm hemşehrilerini davet eden Başkan Şahin; "Geçen yıl ilkini yaptığımız sahur gecesinde, 'Yapma, yüz kişi gelmez' dediler. İki bin kişi geldi. 100 kişi, 50 kişi gelsin ama gelsin. Küçük olmazsa büyük olmuyor. Bu anlayışla yine 26 Temmuz Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştireceğimiz sahur programına hepinizi bekliyoruz" diye konuştu.

Hemşerilerinin Ramazan ayını, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni ve 3 gün sonra yaşayacağımız Ramazan Bayramı'nı kutlayan Başkan Tahir Şahin konuşmasını "Hoş Geldin ya Şehri Ramazan" sözleriyle tamamladı.

Başkan Tahir Şahin'in konuşmasının ardından yemek duası okundu. Ezan'ın okunmasıyla birlikte yaklaşık 5 bin kişi, kendilerine ikram edilen çorba, tas kebabı, pilav ve tatlı ile oruçlarını açtı.

Kaynak

DENİZ TURİZMİ

İzmir'e keyifle ayakbastınız. Şimdi bir karar vermek ve tatilinize başlamak istiyorsunuz. İzmir; coğrafi konumu, kültürel ve tarihî zenginliği,3. büyük Metropol olması, farklı bölgeler arasında geçiş noktası olmasıyla hem deniz hem kara hem de hava ulaşımının kullanım kolaylığı ve rahatlığı, kültürel faaliyetlere ve sanat etkinliklerine...

KÜLTÜR TURİZMİ

Çevreye,Tarihsel Mirasa, Kültürel ve Sanatsal etkinliklere duyarlı, meraklı, ilgili, özgür bir yapıya sahip, geçmişlerinde kalmış bir yerlere geri dönmeyi isteyen, yöre insanını ve onların yaşam biçimlerini, örf –adet ve geleneklerini tanımaya hevesli, acelesi olmayan,şehrin sokaklarında kaybolmayı göze alarak gizemli bir perdeyi aralamak isteyen ya da yeni bir...

İNANÇ TURİZMİ

Görkemli mermer sütunları, sade ama benzersiz kalem işlemeleri ve özel ahşap mimarileriyle kurulduğundan bu yana çok katmanlı ve çok kültürlü yapısıyla var olmuş bir kent olan İzmir'in ibadethaneleri; insanlar arasında yüzyıllar boyunca farklı kültür, farklı din ve dilleriyle bir arada yaşayarak bir hoşgörü ve uzlaşı ortamı yaratmayı başarmıştır. Kimi zaman...

KRUVAZİYER TURİZMİ

Tarihin ilk dönemlerinden beri onlarca uygarlığı konuk etmiş 'Ege'nin İncisi' İzmir 'Kurvaziyer Turizmi'nde son on yıldır yükselen performansı ile dikkat çekmektedir. Alsancak Limanı'nda 2003 yılında 5 sefer ile 3.271 yolcu ile başlayan kurvaziyer turizmi 2015 yılı sonu itibarı ile 114 gemi ve 217.848 yabancı ziyaretçiye ulaşmıştır.İzmir aldığı bu pay...

GASTRONOMİ TURİZMİ

Tarihi geçmişi 8.500 yıl öncesine dayanan ve doğanın sevgili yüzüne sahip olan Ege ve özellikle İzmir'de tarih boyunca kuşaktan kuşağa çoğalarak aktarılan bir mutfak kültürü süregelmekte ve 'EGE MUTFAĞI' tamamen özgün ve çok kültürlü yapısı ile mutfak kültüründeki hak ettiği yeri almaktadır. Birçok kültür ve inancın yeme içme alışkanlıklarının...
erotik
Live İzmir