Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

İAOSB,  Türkiye’ nin en büyük en modern organize sanayi bölgelerinden birisidir. 1990 yılında faaliyete geçmiştir.
Bölgemiz İzmir'in kuzey batısında, Çiğli ilçesinde, şehir merkezine 25 km,  Adnan Menderes Havaalanına 35 km , İzmir Alsancak Limanına 20 km uzaklıkta yer almaktadır.
Bölgemizin toplam alanı, 7.500.000 m2’ dir. Halen 526 fabrika üretim yapmaktadır. Bunların 200’ ü ihracat yapmaktadır. Bölgemizde 15 tane yabancı sermayeli firma bulunmaktadır. Firmalarımızda, 30.000 kişi istihdam edilmektedir.
Bölgemiz firmaları ağırlıklı olarak; makine, tekstil, hazır giyim, gıda, plastik, kimya, metal, otomotiv yan sanayi, elektrik ve elektronik sektörlerinde yoğunlaşmıştır.
Bölgemizin yıllık cirosu 4 milyar, ihracatı 2 milyar ve ithalatı  1 milyar dolar civarındadır.
Kasım 2004’ ten itibaren firmalar doğalgaz kullanmaya başlamıştır. Bölge firmalarının kesintisiz ve kaliteli  enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla 1996 yılında Ataer enerji santrali kurulmuştur. Santralin kapasitesi 60 megavatdır. Elektrik tüketimi Bölgedeki gelişmeye bağlı olarak artmaktadır. Kuruluşundan Ağustos 2003'e kadar Nafta ile çalıştırılan santralde bu tarihten itibaren doğalgaz ile elektrik üretimine başlanmıştır.Bilgisayar kontrolünde ve dünya standartlarında arıtma yapan 21.000 m3/gün kapasiteli, atıksu arıtma tesisi; bölgedeki tesislerle beraber işletmeye alınmıştır.Bölgede faaliyet gösteren KOBİ niteliğindeki  firmaları ; ihracat, yatırım, Ar-Ge destekleri, krediler, teşvikler, E-ticaret konularında bilgilendirmek, yönlendirmek ve bu fırsatlardan yararlanmalarını sağlamak amacıyla, 2003 yılında,  İAOSB Bölge Müdürlüğü bünyesinde KOBİ Bilgi Hizmet Gelişim Merkezi (KOBİM) kurulmuştur. Bu, Türkiye'de Organize Sanayi Bölgelerinin hiçbirinde olmayan ilk uygulamadır ve bölge sanayicilerinin yoğun ilgi ve takdirini toplamıştır.
Sanayicilerin Türk Telekom’ dan satın aldığı ADSL (simetrik olmayan) internet hatlarının kullanımında yaşanan sorunlara kalıcı çözüm getirmek ve bu konudaki şikayetlerine son vermek üzere bölge firmalarına; daha hızlı, kesintisiz ve ucuz internet erişimi, internet hattı üzerinden daha ucuz telefon görüşmeleri, firma başına birden fazla mail adresi, sürekli mail hizmeti, sağlamak amacıyla, İAOSB ile internet servis sağlayıcısı olan özel bir firma arasında 2004 yılında hizmet sözleşmesi imzalamışlardır.
Elektrik, su ve doğalgaz dağıtımı, imar ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, GSM ruhsatı verilmesi, atık toplama, atıksu arıtma, çevrenin koruması, ağaçlandırma, yol yapımı ve bakımı, güvenlik hizmetleri yanı sıra, bölge sanayicilerinin firmaları ve sektörleri ile ilgili bilgileri sağlamak ve sanayicilere iletmek İAOSB yönetiminin temel görevleridir.
Bölgenin ticaret hacmini, özellikle ihracatını arttırmaya özel önem verilmektedir. Bu düşünceden hareketle, bölgede üretilen ürünlerin ve firmaların tek bir merkezde tanıtılması amacıyla sürekli sergi alanı kurulmuştur. Alan, Ağustos 2004’ te hizmete açılmıştır. 800 m2’ lik alanda kurulan sergi alanımızda 150 firmanın ürünleri sergilenmektedir.
Bölgemizde, İAOSB imkanları ile tesis ettirilen  11 doktorun görev yaptığı tam teçhizatlı, resmi tatil günleri dahil, 24 saat hizmet veren modern  bir SSK Sağlık Dispanseri bulunmaktadır. Dispanserde, her türlü tıbbi tahliller yapılmakta ve sonuçlar aynı gün alınmaktadır. Bölgede ayrıca; giderleri bölgece karşılanan  tam donanımlı ambulans, doktor, hemşire ve şoför kadrosuyla 365 gün 24 saat  (resmi tatil günleri dahil) acil yardım birimi hizmet vermektedir.
Bölge bünyesinde; başta deprem olmak üzere, her türlü ulusal ve uluslar arası felakete müdahale etmek amacıyla, felaketler konusunda uzman eğitmenler tarafından eğitilmiş 24 kişiden oluşan  “Arama Kurtarma Ekibi” mevcuttur. Ekip, Avrupa Birliği’ nde geçerli NİBRA sertifikasına sahiptir.
Bölge bünyesinde, sanayicilerin istediği niteliklerde eleman ihtiyaçlarının hiçbir ücret ödemeden karşılamasını sağlamak amacıyla, İAOSB Özel İstihdam Bürosu hizmet vermektedir.  İş bulmak için birime başvuran kişilerin özgeçmişleri, eğitim, bilgi ve deneyimleri ayrıntılı olarak kaydedilmekte ve bu kişiler,  talep sahibi sanayicilere yönlendirilmektedir.
Tüm bu hizmetlerin haricinde İAOSB; sosyal sorumluluklarının her zaman bilincinde olan bir kurum olarak, her yıl toplam 125 öğrenciye eğitim bursu vermektedir.

Sizlerde İzmir Atatürk Organize Sanayiyi daha yakından ziyaret etmek istiyorsanız,TIKLAYINIZ

ŞİRİNCE EVLERİ

İzmir'in Efes harabeleriyle ünlü Selçuk ilçesinin 8 km. doğusunda üzüm bağları, şeftali bahçeleri ve zeytinliklerle çevrili bir yamaçta yer alan Şirince'de 1993 yılından bu yana bir yaşam klasiği var: ŞİRİNCE EVLERİ... Her köşesinde 19. yüzyıl Anadolu yaşam kültüründen bir hatıra bulacağınız ŞİRİNCE EVLERİ yöre mimarisine sadık kalınarak ve...

İZMİR TARİHİ ASANSÖR

Mithatpaşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa semti arasındaki yükselti farkından dolayı, iki semt arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak amacı ile 1907 yılında bir asansör inşa edilmiştir. 50 m. ' lik yükseklikte yer alan Halil Rıfat Paşa semtine 155 basamaklı merdivenle çıkılıyordu. Buraya inşa edilen asansör kulesi ile, iki semt arası birleştirilmiştir. Bu kulede...

GÜNDOĞDU MEYDANI'NINDA 2016 COŞKUSU

Yeni yılı İzmir de karşılamak isteyenler için İzmir Büyük Şehir Belediyesi Gündoğdu Meydanında çeşitli organizasyonlar yapmayı planlıyor. Yeni yıla evde girmek istemeyen birçok İzmir' linin Gündoğdu Meydanı'na gitmesini öneriyoruz. İzmir Büyük Şehir Belediyesi'nin çeşitli renklendirmeler, görsel Showlar ve etkinlikler hazırladığı gecede 2016'yı...

2016'NIN İLK DAKİKALARINI HARİKA LEZZETLERLE İZMİR KAYA TERMAL MİRUS RESTAURANT'TA KARŞILAYIN

Harika lezzetler göz kamaştırıcı güzellikte bir atmosfer ve sıcacık çalışanlarıyla Kaya Miru Restaurant yılbaşı gecesi sizleri bekliyor. Türkiye'nin en ünlü en güzel 5 yıldızlı otelleri arasında yer alan Kaya Termal Otel özellikle sıcacık şifalı ve mineral bakımından zengin sularıyla ün salmıştır. Dünya ve Türkiye mutfaklarının en lezzetli tatları usta...

ALSANCAK MUMLU MEYHANE 2016' YA HAZIR

Alsancak'ın vazgeçilmez gece mekânlarından olan Mumlu Meyhane 2015'e veda ettiğimiz gecede sizleri kusursuzca eğlendirmek için bekliyor. Yeni yıla evde girmek istemiyorsanız Mumlu Meyhane tercih edilmesi gereken eğlence mekânlarının başında geliyor. Çeşitli sürprizler le misafirlerini ağırlayacak olan Mumlu Meyhane sabahın ilk ışıklarına kadar sizleri mutlu etmeyi...
erotik
Live İzmir