Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, üç gün sürecek Ramazan Bayramı boyunca toplu ulaşımda yüzde 50 indirim uygulayarak bayram ziyaretlerinin daha ekonomik ve rahat  koşullarda gerçekleştirilmesini sağlayacak.

Bayram önlemleri kapsamda ESHOT Genel Müdürlüğü, kabristan ziyaretleri için ücretsiz ek seferler koydu. Arife günü ile Bayramın birinci ve ikinci gününde vatandaşların gerçekleştirecekleri kabristan ziyaretleri için 08.00-16.00 saatleri arasında Hacılarkırı, Bornova, Karabağlar, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Doğançay, Örnekköy, Balçova, Narlıdere ve Buca kabristanlarına ücretsiz ek seferler gerçekleştirilecek.

Metro ve vapur bağlantılı seferler devam ederken, İzmir dışına gidip-gelecek yolcuların ulaşımını daha rahat gerçekleştirebilmeleri için Otogar bağlantılı hatlara yeterli sayıda otobüs ilavesi yapılacak.

Bayram süresince 00:25-05:55 saatleri arasında (63) Konak İskele – Bornova, (104) Konak İskele- Buca, (152) Konak İskele –Gaziemir, (180) Konak İskele – Balçova ve (542) Konak İskele – Çiğli gece seferleri devam edecek.

Metro ve İzdeniz
İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Metro A.Ş. de vatandaşların bayram boyunca ulaşımlarını kolaylaştırmak için Arife günü ve Ramazan Bayramı boyunca ulaşım planına ilaveler yaparak sefer sıklığını artırdı. 29 Ağustos Pazartesi tarihinde metro seferleri 06.00 – 24.00 saatleri arasında yoğun olan sabah ve akşamüstü saatlerinde 5 - 6 ve 7.5 dakikada bir, diğer saatlerde ise 10 dakika arayla gerçekleştirilecek.

30 – 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerini kapsayan Bayram süresince ise 06.00 – 11.00 saatlerinde 10 dakikada bir, 11.00 – 19.00 saatleri arasında 7.5 dakikada bir, 19.00 – 22.00 saatlerinde 7.5 dakikada bir ve 22.00- 24.00 saatleri arasında 15 dakikada bir sefer düzenlenecek.

İzdeniz’e bağlı yolcu vapuru ve arabalı vapurlarda, Arife günü ile bayramın 1., 2. ve 3. günleri Pazar günü tarifesi uygulanarak bu tarifeye ek seferler  konulacak. Yolcu vapurları saat 08.00’den, araba vapurları ise saat 10.15’ten itibaren sefere başlayacak.

HİM ve İZSU 24 saat çalışacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) İzmirlilere Bayram boyunca da 24 saat hizmet verecek. 445 66 55 numaralı telefonla merkeze ulaşan İzmirliler’in şikayet ve talepleri cevaplanacak. İZSU ekipleri bayram süresince yine 24 saat çalışacak. Kanal ve su arızaları ile ilgili vatandaşlar, bayram süresince “Alo 185” hattına ulaşabilecekler.

Zabıta
Arife gününden başlayarak bayram süresince mezarlıklarda Zabıta ekipleri tarafından gerekli önlemler alınarak vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda ziyaret yapmaları sağlanacak. Görüntü kirliliği yaratan reklam afişlerine yönelik çalışmalar aralıksız olarak sürdürülecek.

İzmir otogarında gerekli tedbirler alınarak vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda seyahat etmeleri sağlanacak.  Seyyar satıcı ve işporta faaliyetlerinin engellenmesi konusundaki çalışmalar aralıksız olarak sürdürülecek.

Kentin kalabalık bölgelerinden Kemeraltı ve Konak Meydanı’nda görev alan personel sayısının artırıldığını bildiren Büyükşehir yetkilileri, vatandaşların bayram süresince Zabıta hizmetleriyle ilgili başvuruları için şu telefon numaralarını verdi:

Ekipler Gündüz Amirliği - 293 12 58
Ekipler Gece Amirliği - 293 11 21
Otogar Zabıta Amirliği - 293 11 22
Belediye Trafik Denetim - 293 11 86
Kemeraltı Zabıta Amirliği - 293 38 53
Çevre- Gürültü Zabıta Amirliği - 293 15 05

ESHOT, çevreci projeyle 1.5 milyon lira kazanacak

İlk ve son duraklar ile garaj arasında yolcusuz gerçekleşen seferlerde otobüsün 'güzergahtaki en yakın garaja' yönlendirilmesini sağlayan proje ile akaryakıt tasarrufu sağlanırken, 196 ton karbondioksit salınımının da önüne geçilecek ESHOT, ilk ve son duraklar ile garaj arasında yolcusuz gerçekleşen seferlerde otobüsün 'güzergahtaki en yakın garaja'...

İzmir Valisi Kıraç: Aynı Andaki Üç Orman Yangınını Tesadüfe Bağlamak Zor

İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, önceki gün üç noktada aynı saatlerde çıkan orman yangınlarını tesadüfe bağlayamayacaklarını söyledi. İrlanda Ankara Büyükelçisi Thomas Russell'in ziyaretinden sonra basın mensublarının sorularını cevaplayan Kıraç, 'Son günlerde Menemen, Menderes Seferihisar ve Bayındır'da üç yangının aynı zamanda çıkmasını...

İzmir de Bayram ulaşımı yüzde 50 indirimli olacak

Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, üç gün sürecek Ramazan Bayramı boyunca toplu ulaşımda yüzde 50 indirim uygulayarak bayram ziyaretlerinin daha ekonomik ve rahat koşullarda gerçekleştirilmesini sağlayacak. Bayram önlemleri kapsamda ESHOT Genel Müdürlüğü, kabristan ziyaretleri için ücretsiz ek...

İnönü Caddesi Cuma günü trafiğe açılıyor

Üçyol-Üçkuyular metro çalışmalarını hızlı tempoda sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 5 Ağustos 2011 Cuma gününden itibaren İnönü Caddesi'ni (Poligon bölgesi hariç) gidiş-dönüş olarak çift yönlü olarak taşıt trafiğine açacak. Bu düzenlemeyle birlikte Göztepe istasyon bölgesi ve Fahrettin Altay Meydanı'ndaki inşaat alanları daraltılarak trafik...

Karşıyaka-Üçkuyular Arasında Vapur Keyfi Başladı

Hafta sonlarında Karşıyaka ile Üçkuyular iskeleleri arasında karşılıklı vapur seferleri koyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak'tan Bostanlı ve Karşıyaka'ya yapılan son seferleri de ileri saatlere aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Körfez'de yolcu ve araç taşımacılığı yapan vapurlarda yaz dönemi uygulamasına geçti. Yolculardan gelen istekleri de...
erotik
Live İzmir