Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek fabrikasını gezen ilköğretim öğrencileri, ekmek yapımını yerinde gördü. Her aşamayı merakla izleyen minikler, en büyük heyecanı da ekmeklerin fırından çıktığı anda yaşadı.


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla yaşama geçirdiği Kent Ekmek Fabrikası; kaliteli, katkısız, ucuz ve hijyenik ekmek üretimi ile her kesimin dikkatini çekiyor. Kent Ekmek Fabrikası’nın bu özelliklerini duyan Aliağa TED Koleji Ekoloji Kulübü eğitimcileri ve öğrencileri, yaptıkları inceleme gezisinde ekmek üretimini yerinde gördü.

Tesislere girmeden önce hijyen kuralları gereği beyaz önlüklerini ve bonelerini takan ve ardından da galoşlarını giyerek ellerini dezenfekte eden öğrenciler, Kent Ekmek Fabrika Müdürü Zeki Babaoğlu eşliğinde fabrikayı gezdiler. Unun mayalanıp bekletilmesinden, kesilip fırına atılıncaya kadar olan aşamaları büyük bir merak içinde izleyen minikler, ekmeğin pişme aşamasındaki serüvenini fırınının cam kapaklarından izleme fırsatı buldu. Final olarak nitelendirilen ekmeklerin fırından çıkışı ise heyecanın doruğa çıktığı andı. Yeni çıkan sıcak ekmeklere ‘alkışlı’ tezahürat yapan öğrenciler, banttan geçen ekmeklerin sürekli dezenfeksiyonu yapılan kasalara dolduruluşunu da ilgiyle izledi.

“Öğrencilerimiz çok beğendi”
Aliağa TED Koleji Fen ve Teknoloji dersi ve aynı zamanda Ekoloji Kulübü öğretmeni Öznur Süt, kurulduğundan bu yana Kent Ekmek Fabrikası’nın hijyenik olduğunu ve kaliteli, katkısız ekmek ürettiğini duyduklarını ve bu nedenle öğrencilerin bilgilenmesi için bu fabrikayı seçtiklerini vurgulayarak, “Daha öncede fabrikanın methini duymuştuk. Ama şimdi kendi gözlerimizle gördük. Gerçekten çok güzel ve hijyenik. Biz ekoloji kulübünde buğday ekmeğinin faydalarını işlemiştik. Uygulama olarak da burayı seçtik. Öğrencilerimiz fabrikayı çok beğendi. Aldığımız bilgilerle de konumuz pekişti. Çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kapasite artacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek Fabrikası, 350 gram ekmeği piyasa fiyatlarının oldukça altında 40 kuruştan dar gelirli aileler için satışa sunuyor. Üretilen ekmekler, dar gelirli ailelerin yoğun olduğu bölgelerde oluşturulan Kent Ekmek büfelerinde satılıyor. Kent Ekmek, büfe sayısını ve üretim kapasitesini geliştirmek için çalışmalar gerçekleştiriyor.

http://www.izmir.bel.tr/Details.asp?textID=7289

Kemalpaşa Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi Açtı

Kemalpaşa Belediyesi, Sosyal Güvencesi Olmayan Vatandaşlara Hizmet Vermek Amacıyla Halk Sağlığı Merkezi Açtı Kemalpaşa Belediyesi, sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara hizmet vermek amacıyla Halk Sağlığı Merkezi açtı. Sağlık merkezinin açılışına Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Metin Yaşar ile...

Büyük Kanal'a "İkinci Hat" Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Büyük Kanal Projesi kapsamında Gümrük Pompa İstasyonu ile Basmane Meydanı arasındaki kanalizasyon hattına ilave hat yapmak için ihaleye çıkıyor. Çalışmalar, trafik yoğunluğu göz önüne alınarak yaz aylarında gerçekleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, artan nüfusla birlikte belli ölçülerde revizeye ihtiyaç duyan Büyük...

Kentin Çocukları Kent Ekmeğe Bayıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek fabrikasını gezen ilköğretim öğrencileri, ekmek yapımını yerinde gördü. Her aşamayı merakla izleyen minikler, en büyük heyecanı da ekmeklerin fırından çıktığı anda yaşadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla yaşama geçirdiği Kent Ekmek Fabrikası; kaliteli, katkısız, ucuz ve...
erotik
Live İzmir