Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

Balkan göçmeni bir babanın ve Burdurlu bir annenin çocuğu olarak 1957 yılında doğdu. 1974' de üniversite eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi' nde başladı. ODTÜ Öğrenci Temsilcileri Konseyi' nin kuruluşuyla öğrenci temsilcisi oldu, Ankara Kadın Derneği kurucuları arasında yer aldı.

12 Eylül döneminde öğrenimine ara vermek zorunda kaldı. 12 Eylül' ün hukuksuzluğuna inat, 1980 yılında girdiği 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi' ni 1986 yılında bitirdi.
1995 Aralık ayında Manisalı 16 gencin gözaltına alınarak 11 gün boyunca işkence gördüğü, "Manisalı Gençler" olarak anılan yargılamada dava avukatı olarak görev aldı.
İzmir Kadın Platformu' nu oluşturulmasında görev aldı. 1992 tarihinden 1999 tarihine kadar Balçova Belediyesi' nin tek kadın belediye meclis üyesiydi. Bu dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Başkan Yüksel Çakmur' un vekilliğini de yaptı. 2003 yılında, Sosyal Demokrasi Derneği İzmir Şubesi' nin kurucuları arasında yer aldı.

2010 yılında İzmir Barosu' na başkan seçilen Pekdaş, 2012 yılında oylarını yüzde 70 oranında arttırarak ikinci kez İzmir Barosu Başkanı oldu. "Ergenekon Davası", "Balyoz Davası", "Hopa Metin Lokumcu Davası", "İzmir Büyükşehir Davası", "İlhan Cihaner Davası", ve ÇHD' li avukatların davaları gibi farklı kesimlerin maruz kaldığı bütün hukuksuzlukları takip etti.

Haziran 2013'de Türkiye' yi saran "Gezi Direnişi" boyunca protesto ve gösteri haklarının savunulması için verilen mücadelenin içinde yer aldı.

35 yıldır evli olan Pekdaş, bir kız annesidir.

İletişim Formu

Hakan TARTAN

1961 doğumlu Hakan Tartan,Tevfik Fikret Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.Aynı üniversitede Sosyal Politika, Sosyal Diyalog ve AB Uygulamaları konusunda yüksek lisans ve doktora yaptı.Çeşitli gazetelerde muhabirlik, yöneticilik...

Ahmet ÖNAL

1965 yılında Yozgat'ın Sorgun ilçesinde doğmuştur. Ortaöğrenimimi Kırıkkale'de tamamlamıştır. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olarak 1989 yılında İçişleri Bakanlığı'nda Kaymakam adayı olarak göreve...

Sema PEKDAŞ

Balkan göçmeni bir babanın ve Burdurlu bir annenin çocuğu olarak 1957 yılında doğdu. 1974' de üniversite eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi' nde başladı. ODTÜ Öğrenci Temsilcileri Konseyi' nin kuruluşuyla öğrenci temsilcisi oldu, Ankara Kadın Derneği kurucuları...

Konak Kaymakamı Ahmet ÖNAL

1965 yılında Yozgat'ın Sorgun ilçesinde doğmuştur. Ortaöğrenimimi Kırıkkale'de tamamlamıştır. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olarak 1989 yılında İçişleri Bakanlığı'nda Kaymakam adayı olarak göreve...
erotik
Live İzmir